Dăruind vei dobândi ...

Viața parohiei Octombrie 24, 2013

,,Întrucât ați făcut unora ca aceștia prea mici ai Mei , Mie ați făcut...,, au fost cuvinte care au răsunat în sufletele a doi tineri, Alexandru și Amalia care și-au întemeiat o familie nu demult. Au căutat și au găsit cu ajutorul maicilor de la Mănăstirea Vorona, să ajute material o familie cu posibilități reduse. Dorința a devenit faptă cănd au reușit, nu o dată, ci de mai multe ori, să facă bucurie unei familii, o mamă cu trei copii din satul Poiana. Prin contribuția lor și munca măicuțelor au făcut curățenie în casă în această toamnă . Munca lor a fost binecuvântată de Dumnezeu și prin slujba Aghezmei ce a fost săvârșită de preotul paroh, care a mulțumit lui Dumnezeu și tinerilor pentru grija purtată față de cei nevoiași.